Program pro rodiče s dětmi od narození do 1 roku
Dejte svému dítěti to nejcennější, ZDRAVÍ - ZDRAVÝ POHYB BEZ POTÍŽÍ V BUDOUCNU.
Pohybová aktivita děti stimuluje a podporuje jejich psychomotorický vývoj. Proto je dobré začít s nimi cvičit už v kojeneckém věku. Cvičit můžete už s tří nebo čtyř měsíčním dítětem. Stimulovat dítě k pohybové aktivitě už od 1,5 měsíce či 2 měsíců.
Zdiagnostikujeme psychomotorický vývoj dítě a navrhneme koncepci. Cvičení vysvětlíme, předvedeme, aby si rodič mohl s dítětem v klidu a bezpečně vše vyzkoušet.
Motorický vývoj dítěte obsahuje určité pohybové vzorce, kterými by si dítě mělo projít a osvojit v jednotlivých vývojových etapách do 1 roku (vstávání, otáčení, nakračování aj.).
Pro zdravý (symetrický) vývoj dítěte je proto důležité osvojit si tyto pohybové vzorce, které jsou základními, a od nichž se odvíjí další komplikovanější pohybové dovednosti.
ZÁKLADNÍM PRINCIPEM CVIČENÍ je podněcovat pohybovou aktivitu dítěte, která je vhodná jeho věku s přihlédnutím na vývoj CNS.
Využíváme běžně dostupné i speciálních cvičební pomůcky např. bObles, které jsou výbornou alternativou i doplňkem VOJTOVY METODY.
RODIČ DOSTANE PRO SVÉ RATOLESTI INDIVIDUÁLNÍ CVIČEBNÍ PROGRAM A SPOUSTU INFORMACÍ… KDY, CO, JAK, a co vše hlídat v jednotlivých vývojových pohybových fázích (do 1 ROKU).
Terapiemi rozvíjíme PSYCHOMOTORICKÉ DOVEDNOSTI u kojenců, UČÍME rodiče SPRÁVNÉ MANIPULACI a navíc napomáháme POSILOVAT jejich vzájemný vztah fyzickým kontaktem.
Terapiemi současně VEDEME RODIČE ke správným pohybovým vzorům a K ODSTRANĚNÍ či MINIMALIZACI ODCHYLEK, POTÍŽÍ, BOLESTÍ JEJICH POHYBOVÉHO APARÁTU.
Cíl našich terapií je naučit
Příklady nežádoucích projevů = asymetrie u novorozenců a kojenců: více
Máme komplexní terapeutické a rehabilitační programy pro matky po 6-ti nedělí. Terapie + prevence: KYČELNÍ KLOUB, skolióza, proti VDT, posílení pánevního dna, únik moči…
To platí u jakéhokoli typu cvičení (ve vodě, na míči, s Boble pomůckami, na podložce). Musíte vědět, jaký pohyb je dítě v daném měsíci už schopno provést a jaký ještě ne a jak dalece je vyvinuta CNS /centrální nervová soustava/, která pohyb.aktivitu řídí.
I předčasné posazování, zvedání dítěte do stoje, nebo vodění dítěte za ruce může dítěti uškodit a zmařit zdravý (symetrický) pohybový vývoj a do budoucna přivodit vadné držení těla a s tím související potíže.
rodiče porozumět základním pohybovým vzorům v průběhu ranného i pozdního vývoje dítěte a současně nabídnout možnost prevence a terapie na doma.
Copyright © 2018 Ing. Lenka Kočicová. Všechna práva vyhrazena.
Tvorba www: galuskareklama.cz